Ehitusmaterjalide tootjate/tarnijate ja ehitajate õppereis Araabia Ühendemiraatidesse

Pressiteade
11.06.2010

19.-27. märtsini viibisid Eesti ehitusala ettevõtjad õppereisil Araabia Ühendemiraatides. Õppereisi läbiviimist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
 
Õppereisi ajal külastati unikaalseid Dubai ja Abu Dhabi ehitusobjekte, tutvuti arhitektuurselt ja tehniliselt innovaatiliste ja huvitavate hoonetega ning saadi ülevaade kohalikest ehitustavadest ning –võimalustest. Kuna mitmete Dubai ehitusobjektide näol on tegemist maailma tippu kuuluvate ehitistega, on seal kogutud teadmised eriti väärtuslikud. Muu hulgas külastati maailma kõrgeimat hoonet Burj Dubai Towerit, Falcon City arendusrajooni (ideeks luua paljudele erinevatele rahvustele sobiv elu- ja töökeskkond, ülistades sealjuures arhitektuuri), Nakheeli korporatsiooni (1800 töötajaga ehitus- ja kinnisvarakorporatsioon on muuhulgas rajanud kuulsa Palmisaarte arenduse, kuid ka Discovery Gardensi, Dubai Promenaadi jne), ettevõtet Omniyat (kuulus eripäraste arhitektuursete lahenduste hoonete poolest, näiteks i-podi kujuline 24-korruseline viltune maja), unikaalset energiat säästvate lahendustega hoonet O-14 (hoone valgustus põhineb päikeseenergial ning jahutus majas voolaval veel), maailma pikimat täisautomaatset metrookompleksi, kaasaegseid ja traditsioonilisi linnaosasid Abu Dhabis. Ehitusprotsessi jälgimiseks külastati ka mitmeid ehitatavaid objekte, näiteks kontorihoone Iris Bay ning valitushoone Jafza.
 
Koolitusreisil osalejad väärtustasid eriti võimalust tutvuda ühekorraga maailmas unikaalsete ehitiste nii praktilise kui teoreetilise poolega. Nii objektide huvitatust kui koolitajate professionaalsust hinnati väga kõrgete hinnetega. Kõige väärtuslikum oli info linnaplaneerimise ja ehitusvõtete kohta, aga samuti uute materjalide kasutamise, kõrgehitiste ehitustöö organiseerimise, töö planeerimise ning kinnisvaraarenduse eripärade kohta.
 
Araabia Ühendemiraate külastanud Eesti esindusse kuulusid järgmiste ettevõtete esindajad: VMT Ehitus AS (ehituskonstruktsioonide valmistamine ja ehitamine), Oma Ehitaja AS (ehitamine), YIT Ehitus AS (ehitamine), Fund Ehitus OÜ (ehitamine), Inmarx Partners OÜ (teraslehest toodete valmistamine ja ehitamine), Menpluss Eesti OÜ (teraslehest toodete valmistamine ja ehitamine), Oniks Passim OÜ (teraslehest konstruktsioonid), Nordecon Ehitus AS (ehitamine), Ruukki Products AS (teraskonstruktsioonide valmistamine ja projekteerimine).
 
 
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asut. 1993. a.) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 59 ettevõtet. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2009. a. 5 miljardit krooni.