Ehitusmaterjalide ja -tarvikute alane koolitusreis Šveitsi 

Pressiteade
25.03.2010

11.-14. märtsini viibis Eesti ehitusala ettevõtjate delegatsioon Šveitsis, Haarbruggis. Õppereisi läbiviimist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
 
Õppereisi ajal külastati SFS Intec kontserni, mis on rahvusvaheliselt tunnustatud kinnitustarvikute tootja ning juhtiv tootearendaja. Kohtuti erinevate spetsialistidega, milles nähti suurt abi koostööprojektide  arendamise osas. Osalejad tutvusid uute ning innovaatiliste ehitusmaterjalide ja kinnitustarvikutega, samuti nende kasutamisvõimalustega, saades ülevaate EL direktiividest ja standarditest ehitusmaterjalide kinnitustarvikute kohta.
 
Õppereisi käigus viidi läbi nii teoreetiline kui praktiline koolitus koos asjakohase tootmiskeskuse külastamisega. Kinnitustarvikute teemaliste koolituste läbiviijateks olid rahvusvahelise kogemusega koolitajad: Aki Tillonen Soomest (katusetoodete ja –kinnitite tarvikud), Klaus Porsberg Taanist (klaasi ja fassaadide tarvikud), Walter Seifert Šveitsist (ehitustarvikud) ja Enno Rahuoja Eestist (ehitustarvikud). Kõigil on pikaajaline vastava valdkonna kogemus. Õppereisi aitas ette valmistada Kristo Koger AS-st Ruukki Products. Õppereisi õnnestumisest annavad tunnustust kõigi osalejate väga positiivsed tagasiside ankeedid. Eriti vajalikuks peeti teooria ja praktika tutvustamist käsikäes asjakohase ja sisutiheda koolituse ning ettetulevate vigade ja nende parandamise äranäitamisega. Valdkonna tehnilisel dokumenteerimisel kannab tähtsat rolli nn Euroopa tehniline tunnustus, mida meil tuntakse veel suhteliselt vähe. Väga olulisena tõsteti esile tootjate, ehitajate ja projekteerijate korraga kaasamist, mis võimaldas kummutada ebatõdesid ning kasutada üheskoos teha tahtmise energiat efektiivsemalt. Kuna tegemist oli spetsiifilise valdkonna tutvustamisega, siis on ühtlasi eesmärgiks see, et koolitusreisil osalejad tutvustavad oma teadmisi edasi nii oma ettevõttes kui oma valdkonnas.
 
Šveitsi külastanud Eesti esindusse kuulusid järgmiste ettevõtete esindajad: AS Ruukki Products (teraskonstruktsioonid), Agriland OÜ (teraskonstruktsioonide ehitamine), Projektipea OÜ (projekteerimine), EA Reng AS (projekteerimine), YIT Ehitus AS (ehitamine), Nordecon Ehitus AS (ehitamine), Nordic Houses (tootmine ja ehitamine), Eco Service OÜ (ehitamine), Outokumpu Baltic OÜ (roostevabast terasest konstruktsioonid), Metal Express OÜ (alumiiniumist ja vasest konstruktsioonid).
 
 
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asut. 1993. a.) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 59 ettevõtet. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2009. a. 5 miljardit krooni.