Ohutud klaasingud

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
29.03.2019


Klaaskonstruktsioonid on oluline osa tänapäeva ehitusest. Nagu kogu ehitis, peavad ka klaasingud olema ohutud ja turvalised. 29. märtsil 2019 korraldas Ehituskeskus koostöös Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liiduga ohutus/turvaklaasi seminari, kus muu hulgas tutvustati ohutute klaaside kohta valminud juhendit.
Ohutusklaas on mõeldud ohutuse tagamiseks ja vigastuste vältimiseks, turvaklaas sissetungijate tõrjumiseks. Milliseid klaasiliike ehituses kasutatakse, kuidas klaasi ohutuse/turvalisuse suhtes katsetatakse ja klassifitseeritakse, klaasi vastavushindamine ja järelevalve - ehitusklaasi tutvustasid Marko Lamp Baltiklaasist, Lembi Raado Tallinna Tehnikaülikoolist, Kati Tamtik ja Toomas Tamm Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametist ning Egon Mats Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust.

Juhend "Ohutud klaasingud" - esitab nõuded ohutus/turvaklaasi kasutamiseks mitteeluruumide, eluruumide ja piirete puhul. Põhimõte - purunemiskoormusi taluvana kasutatakse kas karastatud või lamineeritud klaasi. Kui karastatud klaasi purunemine ja pragunemine võib põhjustada kukkumisohtu - näiteks rõdupiirded - kasutatakse lamineeritud klaasi või karastatud ja lamineeritud klaasi kombinatsiooni. Vt juhendit siit.

uudis37

Foto: Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
Fotol: Marko Lamp Saint-Gobain Glass Estonia Baltiklaasist.

Vt seminari fotosid siit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 64 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2018. a üle 570 miljoni euro.