Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit sai 25

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
22.10.2018

Arhitektuurimuuseumis avatud näitusel "100 ehitist - sada aastat. Eesti lugu ehitistes 1918-2017" tähistas Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit oma 25. sünnipäeva.

EETL-i juhatuse esimees Meelis Einstein meenutas aastapäevakõnes liidu teekonda algusest tänasesse ja märkis, et liit on andnud olulise panuse Eesti ehitus- ja tööstusarengusse. "Meie ehitusmaterjalitööstus on koos majanduse ja ehitusega sammunud ülesmäge, kogenud sarnaselt nendega ka tagasilööke, kuid on kujunenud tänaseks kohalikke maavarasid ja toormaterjale väärtustavaks tööstusharuks, mis ekspordib edukalt," tõi Meelis Einstein esile. Sünnipäevalast olid tulnud õnnitlema liiduga koostööd teinud organisatsioonid ja inimesed, teiste seas Jarek Kunritski, Jüri Rass, Tanel Tuisk ja teised.

Näitust "100 ehitist - sada aastat" valmistati ette koostöös Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga. Lisaks näitusele trükiti ka asjakohane täisvärvitrükis raamat.

uudis35

Vt seminari fotosid siit.

Loe näituse kohta siit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 64 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2017. a üle 520 miljoni euro.