Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit Brüsselis

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
7.09.2018

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit viibis 4.-5. septembrini Brüsselis, pidades seal oma üldkoosoleku ning külastades Euroopa pealinnas asuvaid erinevaid Euroopa Liidu institutsioone.

Euroopa Parlamendi külastus oli võimalik tänu Euroopa Parlamendi liikme Ivari Padari küllakutsele. Ivari Padar, tema nõunik Henri Kaselo ja teised Eestit esindavad töötajad tutvustasid meile parlamenti ja Euroopa Liidu tööd laiemalt. Enim huvitas meid järgmise rahastamisperioodi finantseerimine ja kõige optimistlikumad meie ootused praegu ei ole - väheneda võib Euroopa Liidust saadav toetus, samas suureneda meie "liikmemaks" Euroopa Liitu ning omaosaluse määr Euroopa Liidu poolt rahastatavates projektides.
Euroopa Komisjoni Liikuvuse ja Transpordi peadirektoraadi peadirektori Henrik Hololei nõuniku Vera Kissleri sõnum Rail Balticu kohta oli optimistlikum - Euroopa Liidu kindel plaan on selle projekti rahastamisega edasi minna.
Kohtusime veel Eesti Alalises Esinduses Euroopa Liidu juures suursaadik Kaja Taelaga ning Euroopa Komisjonis volinik Andrus Ansipiga - viimane on ühtlasi üks Euroopa Komisjoni asepresidentidest.

uudis34

Fotol: Ivari Padar Euroopa Parlamendis

Vt seminari fotosid siit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 64 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2017. a üle 520 miljoni euro.