Läti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit külastas EETLi

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
05.11.2013
        
Läti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu esindajad saabusid eile Eestisse, et koos Eesti liiduga teha kokkuvõtteid möödunud aasta jooksul toimunu kohta ning arutada tulevikuplaane.
Läti liitu kuuluvatel tootjatel on läinud siiani väga hästi, neil on 16 (suur)ettevõtet, kokku üle 600 miljoni lati käivet ja kokku üle 6000 töötaja, viimastel aastatel on ekspordi osa järjekindlalt kasvanud (ca 85%). Kolmandiku liidu mahust moodustab küll Liepaja metallurgiatehas, mis kahjuks on hetkel sattunud finantsraskustesse.
Tööstusettevõtete üks peamisi probleeme on seotud kalli elektrienergiaga – eriti rohelise energia kasutamisvajadusest tuleneva kõrge hinnatasemega, loodetakse saada soodustust rohelise energia hinnakomponendi osas.Vähem kui kahe kuu pärast läheb Läti üle eurole – eksportivatel ettevõtjatel on siin suured ootused seoses ekspordialase suhtluse lihtsustumisega.
Täna külastati OÜ Krimeltet, tutvuti ettevõtte tootmisega ning kuulati meie tootja positiivset kuvandit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 65 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2012. a 385 miljonit eurot.
Foto: Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
Fotol vasakul Läti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatuse esimees Juris Grinvalds (SIA Sakret).