Avatäidete paigaldajad Penosil Eestis

23.05.2011


Täna tutvustasid Penosil Eesti asjatundjad Ahti Perm ja Asko Kerdi meie akende/uste/fassaadide valmistajatele olulisi põhimõtteid ja seisukohti avatäidete võimalikult soojapidavaks paigalduseks.  Jaan Puusaagi toel tegime tutvumisretke isepaisuvate tihendite tööstusliku valmistamise juurde.
Penosil Eesti pakub üht võimalikku komplekti avatäite ja ehituskonstruktsiooni vahelise liitekoha tihendamiseks vajalikke tooteid: polüuretaanvaht täiteks, isepaisuv tihend välisvuugi tõkendikihi moodustamiseks ja tekstiilmembraan täite katmiseks (eraldi sisemine ja välimine). Butüüli kasutatakse nii tekstiilmembraanide juures kui eraldi lindina kõrget aurutihedust vajavates kohtades.
Võtmesõnaks kogu tegevuse juures on kvaliteetne töö – toodete suurepärased omadused osutuvad kasutuks juhul, kui paigaldust ei tehta korrektselt. Kõigepealt tähendab see hoolikat vahu laskmist – seda tuleb teha aeglaselt ja hoolikalt konstruktsiooni ja avatäite vahet täites. Isepaisuva tihendi paigaldamine tundub veidi lihtsam – oluline on, et tihend peab jääma tingimata teatud määral kokkusurutuks. Tihend kannatab väliskliimat, sead ei tohi värvida või survega pesta. Tekstiilmembraani ülesanne on pakkuda vahttäitele kaitset ning moodustada vajalik kaitsekiht, välisvuuki (näit kui isepaisuvat tihendit ei kasuta) veeauru läbilaskev ning sisevuuki veeauru mitteläbilaskev. Väljastpoolt kaitstakse ilmastiku mõjude eest, seestpoolt veeauru konstruktsiooni tungimise eest.
Üritusel osalesid AS Malmerk Fassaadid, AS Fenestra, AS Lasita Aken, AS Viking Window, AS Saku Metall, OÜ T-Tammer esindajad.

 
Täname Penosil Eesti rahvast asjatundlike ja sõbralike õpetussõnade eest!

 Vaata fotosid